Areál a ustájení

KDO JSME :

Jsme sportovní stáj,která se nachází na okraji města Hustopeče.Naše stáj leží na krásném místě v bývalé zahrádkářské kolonii.Kolem nás jsou rybníky kde je možnost plavení koní,kamenný vrch,mandloňové sady.Krásné vyjížďky nám leží přímo u nohou,nemusíme nikde přes silnici.Stáj byla založena v roce 2003 jako Sportovní stáj Straviš a v roce 2007 byla přejmenovaná na Sportovní stáj Valkýra.Momentálně máme ve stájí 40 koní,ale tento počet se stále různě mění.(Spíše přibývá).Stáj má kolem 35 členů.Naše stáj se specializuje především na parkurové ježdění,ale také základy drezůry a westernového ježdění.Do budoucna máme v plánu vyzkoušet i military.Vedeme jezdecký kroužek pro děti,dále provozujeme jezdeckou školu a agroturistiku.Účastníme se parkurových,drezúrních i westernových závodů.S dětmi se účastníme hobby závodů a různých akcí jako např. průvod městem na burčákových slavnostech,Hubertových jízd apod.U nás na ranči můžete kromě koní najít i oslíky,lamy,kozy,krávy,klokany,pejsky,kočky,pávy a další .....

Stáj ze předu

Nabízíme ustájení v boxech 3x3m

Každý box je vybavený napaječkou,krmným žlabem,držákem na sůl,uvazovým kroužkem,vazákem.V chodbě gumová podlaha.Podestýlka sláma nebo piliny.Koně se ráno vodí do výběhu,večer uklízí.

K dispozici jsou výběhy s pastvou a přístřeškem.

Písková jízdárna vhodná pro přípravu drezúrního koně,westernového koně a skokový materiál.

Kruhovka o rozměru 16m.

Krásné projížďky do přírody,kopcovité terény.Mandloňové sady,Kamenný vrch,rybníky.

Sedlovna s držákem na sedlo,uzdečku atd.

Šatna s vlastní skříňkou,lednička.Možnost praní deček a dalšího koňského materiálu.

 

K dispozici klubovna s kuchyňkou,barem a venkovním posezením.

     

Bazén o rozměrech 7,5 x 3,5 m.Využití pro majitele ustájených koní.

Areál je vybavený kamerovým systémem napojeným na bezpečnostní službu.10 kamer,které mají i noční senzor hlídá nejen areál a stáj,ale také výběhy kolem.Lze si zažádat o heslo a koukat na svého koně v mobilu jak se pase ve výběhu nebo jak si večer chrupká.

  

V areálu je připojení k wi-fi zdarma.

Krmíme 2x denně.Seno,(přes sezónu trávu a jetel).Základní krmení je - řepné pelety,pšeničné otruby,sladový květ.Lze zajistit ječmen,oves,kukuřice,slunečnice,vojtěškové granule.Vždy dle práce koně a domluvy s majitelem.

Cena ustájení na měsíc - box ..............................6500,-

                                      - venkovní ustájení ....od 5000,-

pony ,hříbě do 1 roku  ........................................ 4000,-

hříbě pod kobylou ...............................................1000,-

Další placené služby : kovář ( dovedení a připravení koně  ),odběr kobyláků,atd...  100,- / den

Stáj vyžaduje po všech majitelích ustájených koní,zůčastňovat se odběru kobyláků 2x do roka,na koprologické vyšetření před odčervováním.( 1 odběr 200,- )